Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cane corso je vynikající parťák pro páníčka vyznávajícího heslo: Pohybem ku zdraví! a Ve zdravém těle zdravý duch. Ideální je pro něj rodina, která neoblibuje dřepění před televizní obrazovkou, nýbrž plavání, výlety na kole, pěší turistiku, výšlapy na běžkách... a nikdy přitom neopomene vzít do baťohu tatranku i pro psa. Cane corso se s nadšením zúčastní vašich sportovních aktivit, a zatímco vy budete shazovat nadbytečná kila, pes se nádherně osvalí. Ti z vás, kdož se věnují i sportovnímu potápění, si ke cane corso pořídí vydru - a je to!

Cane corso je jedním z mála molossů, s nímž můžete nejen bez obav z blamáže chodit na cvičák, ale dosahovat vynikajících výsledků ve zkoušce ZOP (Základní ovladatelnost psa).

Zkouška ZOP obsahuje cviky základní (přivolání, ovladatelnost na vodítku, ovladatelnost bez vodítka, povely Sedni!, Lehni!, Vstaň! a dlouhodobé odložení) a cviky skupinové a speciální (ovladatelnost na vodítku, povely Sedni!, Lehni!, Vstaň!, odložení ve skupině, přenesení psa psovodem a cizí osobou, chůze po nepříjemném materiálu).

Cane corso dokáží v poslušnosti překonat i psy klasických pracovních plemen, jako jsou němečtí a holandští ovčáci, border kolie, knírač a retrívr. Dokladem je 15měční fenka cane corso Doris Cacobes, která již v desíti měsících složila na výbornou zkoušku ZOP, krátce poté na výbornou zkoušku ZZO a na velmi dobře zvládla zkoušku ZPU1. V závodech ve výkonu psů to parádně natřela, moloss nemoloss, jedenácti pracovním psům - skončila na vynikajícím 2. místě. Cane corso bodují i ve zkouškách všestrannosti psů, kde vítězí ve stopě, poslušnosti i v obranách.

Jak vidno, při trpělivém vedení lze s cane corso činit zázraky. Pes je velmi inteligentní a pro milovaného pána učiní cokoli.

 

Takže….. Jak už sem psala doházíme s Arnym pravidelně jednou až dvakrát za týden do KO agility Třeboň. Agility sice neskáčeme, ale je tam spoustu fajn lidí,kteří sou až neuvěřitelně ochotní a rádi poradí.Touto cestou bych jim chtěla poděkovat ( hodíme sem namátkou pár lidí,ale myslím že jsete fajn absolutně všichni) Lucka Dušková a Davidová, Blanka Pokorná, Verča Záborská, samosebou  celá rodina Cimlů a Jája Eisertová.

Zatím se s Arnym jakš takš protloukáme začínající pubertou.To víte stává se dost často,že najednou z čista jasna Arník zapomene ten cvik co má udělat a nebo se mu pro změnu nechce.V budoucnosti doufáme,že složíme nějaké ty zkoušky.(ZOP, BH, ZZZ)

Rozhodně s Arnym plánuji stopičky a možná i obranu (kaníčkovskou specialitku), ale uvidíme teprve časem, jak bude prďolka šikovný a kdy z nás konečně vyprchá puberta.

Obrazek

 

 

 

Naše cvičáčková grupa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

Áhínek a Brianek

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

Cvíčíme

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

Áčko a Ája